Co kupić dla początkującego tenisisty?

Co kupić dla początkującego tenisisty?

Zaczynasz grę w tenisa, ale nie masz jeszcze wymaganego wyposażenia? Sprawdź listę wyposażenia, które warto kupić!

Gdy chcesz rozpocząć swoją przygodę z tenisem, warto odwiedzić dobry sklep tenisowy (https://dotenisa.pl) – stacjonarny albo internetowy, aby kupić potrzebne produkty. Co warto wybrać?

 

  1. Rakieta tenisowa

To niezbędne wyposażenie do gry w tenisa. Obecnie w sprzedaży można znaleźć wiele modeli rakiet, w tym także modele przeznaczone dla osób początkujących.

 

Osoby, które dopiero zaczynają grę w tenisa, najczęściej wybierają rakiety lżejsze, o dużej powierzchni główki oraz z neutralnym balansem. W cenie już od około stu złotych można kupić model uznanej marki.

 

Dobry sklep tenisowy może doradzić, jaki typ rakiety będzie wtedy sprawdzał się najlepiej, a przy tym nie będzie kosztować dużo.

 

  1. Piłki tenisowe

Warto mieć własne, dlatego też najlepiej zamówić je wraz z rakietą.

 

Osoby początkujące najczęściej wybierają dla siebie bezciśnieniowe piłki tenisowe, które są nieco cięższe oraz wolniejsze od ciśnieniowych, lecz przez to są także bezpieczniejsze i bardzo pomocne w nauce uderzeń.

 

  1. Buty do tenisa

Każdy sklep tenisowy może zaoferować także specjalne obuwie przeznaczone do gry w tenisa. Wprawdzie nie jest ono niezbędne, ale warto zdecydować się na jego zakup, ponieważ pozwala ono na uzyskanie lepszej przyczepności i bezpieczeństwa gry na korcie.

 

Buty do tenisa dobiera się w zależności od rodzaju kortu, na którym odbywa się gra. Dla początkujących polecane są buty All Court, które mają uniwersalne zastosowanie.

 

  1. Torba tenisowa

Aby zabierać ze sobą całe wyposażenie do tenisa na treningi, przyda się także torba tenisowa. Można kupić ją w wariancie z przegrodą na rakietę oraz na obuwie.

 

Alternatywnie można zdecydować się na zakup pokrowca do rakiety, gdy nie znajduje się on w zestawie. Wtedy swoje wyposażenie można zabierać w uniwersalnej torbie sportowej czy plecaku.

 

  1. Ubrania sportowe

By gra była wygodniejsza, sklep tenisowy może zaoferować dostęp do wielu ubrań dla tenisistów. Techniczne tkaniny, z których są one wykonane, zapewniają maksymalny komfort podczas gry w zróżnicowanych warunkach.

Dodaj komentarz