Czy popękane naczynka krwionośne można zamknąć?

Czy popękane naczynka krwionośne można zamknąć?

Naczynka krwionośne, które popękały, tworzą nieestetyczne siateczki widoczne tuż pod skórą. Czy istnieje jakiś sposób, aby zlikwidować ten defekt?

Popękane naczynka krwionośne, które określane są mianem pajączków, to problem wielu osób. Na szczęście, obecnie istnieją metody na ich pozbycie się, między innymi laserowe zamykanie naczynek Kraków jest jednym z miast, gdzie można wykonać taki zabieg. Co warto wiedzieć o rozszerzonych i popękanych naczynkach i ich usuwaniu?

 

Skąd biorą się popękane naczynka krwionośne?

Naczynka krwionośne, które po popękaniu widoczne są pod skórą, powstają na skutek wielu czynników. Często świadczą one o zaburzeniu w krążeniu, w tym o zbyt wysokim ciśnieniu, kruchości naczyń czy niewydolności żylnej. Zdarza się też, że mają one inne przyczyny.

 

Pękaniu naczynek krwionośnych sprzyjają:

  • Przechodzenie z niskiej do wysokiej temperatury i na odwrót,
  • Gorące kąpiele, sauna,
  • Wietrzna pogoda,
  • Palenie papierosów,
  • Picie alkoholu,
  • Praca w pozycji siedzącej,
  • Brak ruchu,
  • Monotonna dieta.

 

Jak można usunąć popękane naczynka?

Widoczne na twarzy czy na nogach lub w innych miejscach popękane naczynka krwionośne można usuwać. Do tego celu najczęściej polecane są specjalne zabiegi medycyny estetycznej, które dają szybkie i skuteczne efekty.

 

Najczęściej prowadzonym zabiegiem medycyny estetycznej w celu usuwania naczynek jest laserowe zamykanie naczynek krwionośnych. To zabieg, który pozwala na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów, a przy tym nie powoduje przerwania ciągłości skóry i nie wymaga specjalnej rekonwalescencji.

 

Na czym polega laserowe zamykane naczynek?

Zabieg laserowego zamykania naczynek krwionośnych polega na zastosowaniu lasera, który powoduje zniszczenie i obkurczenie, a następnie wchłonięcie naczynka. Proces ten trwa parę tygodni, jednak pierwsze efekty można zauważyć już po wyjściu z gabinetu.

 

W przypadku mniejszych naczynek wystarczy jedna sesja, natomiast dla większych czy głębiej osadzonych zmian wymaganych jest kilka sesji zabiegowych.

 

Osobom, które chciałyby wybrać laserowe zamykanie naczynek Kraków gwarantuje dostęp do wielu różnych klinik i gabinetów, gdzie można skorzystać z kompleksowej obsługi pod okiem sprawdzonych specjalistów. Adresy i cenniki można sprawdzić online już teraz.

Dodaj komentarz