Dlaczego warto zlecić obsługę kont social media agencji reklamowej?
Business desk concept - ADVERTISING

Dlaczego warto zlecić obsługę kont social media agencji reklamowej?

Prowadzenie reklamy w mediach społecznościowych oferuje wiele korzyści. Teraz przedsiębiorcy nie muszą już zajmować się tym samodzielnie – kompleksowe wsparcie zapewniają agencje social media. Co warto wiedzieć na temat ich oferty?

Agencja social media – czym się zajmuje?

Agencje mediów społecznościowych, inaczej nazywane agencjami social media, to rodzaj agencji reklamowych, które skoncentrowane są na prowadzeniu reklamy w mediach społecznościowych.

Dzisiaj agencje social media cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ media społecznościowe bardzo często używane są podczas prowadzenia działań reklamowych przez firmy w różnych branżach.

Co oferują agencje social media?

W ofercie agencji social media, na przykład jak krakowska agencja Shine On Agency, znajduje się pełna gam usług. Zaliczają się do nich głównie:

 • zakładanie kont w mediach społecznościowych
 • obsługa kont klientów w social media
 • przygotowywanie wpisów oraz ich publikowanie
 • prowadzenie działań reklamowych z użyciem płatnych metod reklamy
 • przeprowadzanie audytów social media
 • doradztwo social media

Jak widać, jest to szeroka gama usług, których celem jest wyręczenie właściciela firmy w prowadzeniu własnego konta w mediach społecznościowych. Wtedy wszystkie obowiązki przejmuje pracownik agencji, który może wtedy kompleksowo zajmować się reklamą online.

Na czym polega obsługa kont social media przez agencję?

Gdy zleca się w agencji reklamowej obsługę kont, w takim przypadku można skorzystać z kompleksowego wsparcia dostosowanego specjalnie do potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Pracownik agencji social media może w takiej sytuacji prowadzić dla swoich klientów fanpage w różnych serwisach, na przykład jak Facebook, Twitter, Pinterest, Instagram, TikTok.

Usługa obejmuje wtedy przede wszystkim przygotowywanie oraz publikowanie wpisów w mediach społecznościowych, a także interakcję z fanami, na przykład przez odpowiadanie na ich zapytania, komentowanie ich wpisów, zachęcanie do pozostawienia wpisu.

Agencja może wtedy zadbać o regularne publikowanie w mediach społecznościowych wpisów, na przykład co kilka dni lub w innych odstępach czasowych. Ma to bardzo duże znaczenie w kontekście skuteczności działań reklamowych.

Dodatkowo usługa może być uzupełniona o przygotowywanie wpisów sponsorowanych, dzięki którym można uzyskać jeszcze lepsze wyniki reklamowe.

Więcej informacji na temat obsługi konta w social media można uzyskać na stronie internetowej: https://shineonagency.pl/obsluga-kont-social-media/.

Obsługa kont w social media – co można zyskać?

Zlecając obsługę kont w mediach społecznościowych w agencji social media, firma może uzyskać wiele korzyści. Zaliczają się do nich przede wszystkim:

 • wyższa skuteczność prowadzonych działań reklamowych
 • oszczędność czasu związana z prowadzeniem działań w social media
 • budowa lojalnego grona fanów w mediach społecznościowych
 • szybsze rozwiązywanie problemów klientów
 • budowa pozytywnego wizerunku

 

Dodaj komentarz