Efektowne meble góralskie – rodzaje, materiały, ceny

Efektowne meble góralskie – rodzaje, materiały, ceny

Meble w góralskim stylu mogą być świetnym pomysłem na stylowe wnętrze z rustykalnym tonem. Gdzie się sprawdzą? Jak je zamówić?

Góralskie meble – jak wyglądają?

 

 

Do produkcji tego typu umeblowania używane jest naturalne drewno, głównie drzew iglastych, które nie jest malowane, a jedynie lakierowane za pomocą bezbarwnych lakierów, co pozwala na uzyskanie naturalnego efektu.

 

Meble tego typu charakteryzują się również wykorzystaniem efektownych zdobień, między innymi w formie botanicznych ornamentów czy parzenic. Powstają one za pomocą nowoczesnej techniki laserowego wycinania albo wypalania lub też tradycyjnymi metodami.

 

Co jakich wnętrz wybierane są meble góralskie?

Efektowne meble góralskie mogą sprawdzić się w praktycznie każdym wnętrzu, ponieważ w sprzedaży można znaleźć je w wielu ciekawych wariantach.

 

Bardzo często meble góralskie kupowane są do kuchni – w sprzedaży można znaleźć meble kuchenne góralskie, a także stoły oraz krzesła, które sprawdzają się w kuchniach i w jadalniach.

 

Ciekawym wyborem może być także szafa z litego drewna w góralskim stylu – kapitalnie sprawdzi się do salonu albo do sypialni. Inna propozycja to rama łóżka góralskiego, która może stworzyć stylową alkowę.

 

Ponadto w sprzedaży można znaleźć także meble jak komody, półki, wieszaki, szafki nocne, szafki RTV, dlatego asortyment jest bardzo szeroki.

 

Meble góralskie – z jakich materiałów powstają?

Do wykonania mebli góralskich najczęściej służy lite drewno. To powoduje, że doskonale wpisują się one także w modny teraz nurt ekologiczny.

 

Zwykle meble góralskie produkowane są z drewna sosnowego albo świerkowego, które ma jasne wybarwienie. Z czasem może ono nabierać ciemniejszego wyglądu.

 

Jako dekoracje wybierane są także metalowe okucia, które zwykle wykonane są w kolorze czarnym, dlatego tworzą one wtedy efektowny kontrast i podkreślają rustykalny wygląd góralskiego umeblowania.

 

Ceny mebli góralskich

Za meble góralskie trzeba zapłacić więcej niż za produkty z popularnych sieci meblowych. Wynika to z faktu, że powstają z litego drewna, a także są ręcznie wykańczane.

 

Za szafę zwykle trzeba zapłacić około 8-12 tysięcy złotych, za meble kuchenne około 30 tysięcy złotych, natomiast za stół około 500-2 tysięcy złotych. Taniej można kupować używane meble góralskie.

Dodaj komentarz