Medycyna estetyczna w młodym wieku – jakie zabiegi są najpopularniejsze?
Body Care. Underarm Laser Hair Removal. Beautician Removing Hair Of Young Woman's Armpit. Laser Epilation Treatment In Cosmetic Beauty Clinic. Hairless Smooth And Soft Skin. Health And Beauty Concept.

Medycyna estetyczna w młodym wieku – jakie zabiegi są najpopularniejsze?

Do gabinetów zajmujących się medycyną estetyczną zgłaszają się nie tylko kobiety ze skórą dojrzałą, ale również tą młodszą. Jakie zabiegi są wtedy prowadzone najczęściej? Zobacz rekomendowane procedury przeznaczone dla skóry osób w wieku 20-30 lat!

Mezoterapia igłowa dla młodej skóry

Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów w przypadku skóry młodej jest mezoterapia. To procedura służąca do dostarczenia do skóry cennych dla niej substancji aktywnych za pomocą igieł.

Mezoterapia igłowa ma bardzo szerokie zastosowanie i doskonale nadaje się również dla osób młodszych. Pozwala ona wtedy nie tylko na poprawę wyglądu skóry z użyciem dobranych do niej substancji aktywnych, lecz również same nakłucia mają wtedy efekt przeciwstarzeniowy, ponieważ pozwalają na naturalną regenerację skóry.

Za pomocą mezoterapii igłowej można uzyskać efekty jak:

  • Działanie przeciwstarzeniowe – anti-aging,
  • Redukcja drobnych zmarszczek,
  • Poprawa poziomu nawilżeni skóry,
  • Likwidacja zmian jak przebarwienia, blizny,
  • Usuwanie nagromadzonej w jednym miejscu tkanki tłuszczowej, na przykład na podbródku,
  • Redukcja cellulitu.

Botox w młodym wieku

Zwykle zabiegi z botoksem kojarzone są z osobami starszymi, z widocznymi już zmarszczkami, ale także bardzo dobre efekty dają one u osób młodych. Wykorzystuje się wtedy znacznie mniejsze dawki toksyny botulinowej, aby uzyskać efekt profilaktyczny.

Botoks pomaga na zmarszczki mimiczne, a także pozwala im zapobiegać – wskazuje specjalista z instytut.bielenda.pl. Właśnie dlatego u młodych osób również jest to dobry wybór, ponieważ można wtedy wydłużyć młody wygląd skóry.

Peelingi kwasowe – medyczne dla skóry młodej

Kolejnym typem zabiegu polecanym dla młodszej skóry są różnego rodzaju peelingi kwasowe, nazywane też peelingami medycznymi. Co kryje się pod tym terminem?

Peelingi kwasowe, zależnie od rodzaju dobranego kwasu, mogą mieć bardzo szerokie zastosowanie. Przykładowo mogą być one używane do:

  • redukcji przebarwień
  • redukcji blizn potrądzikowych
  • normalizacji skóry
  • usuwania drobnych zmarszczek

Warto również podkreślić, że kwasy mogą również wydłużyć młodość skóry, ponieważ nasilają one procesy produkcji kolagenu, elastyny w tkankach skóry. Dlatego też stosowanie ich w młodszym wieku również pozwala na utrzymanie młodego wyglądu cery na długi czas.

Zabiegi laserowe – usuwanie zmian skórnych

Dzięki zabiegom laserowym można szybko i skutecznie usuwać różne rodzaje zmian widocznych na skórze. Mogą być to między innymi przebarwienia, blizny, pęknięte naczynka krwionośne, ale też znamiona, włókniaki, aby wspomnieć o paru z nich. Takie zmiany często występują również u osób młodych, a laser jest sprawdzonym sposobem, aby się ich pozbyć.

Zabiegi laserowe charakteryzują się bardzo wysoką skutecznością oraz bezpieczeństwa, ponieważ nie powodują one przerwania ciągłości skóry.

Warto pamiętać o tym, że w przypadku znamion warto wcześniej skonsultować się z lekarzem dermatologiem. Niekiedy zamiast zabiegu laserowego konieczne jest standardowe, chirurgiczne usunięcie zmiany, aby była ona przekazana do dalszego zbadania.

 

Dodaj komentarz