Obrączki ślubne – co wybrać i gdzie je kupić?

Obrączki ślubne – co wybrać i gdzie je kupić?

Obrączki na ślub to biżuteria, która musi być nie tylko efektowna, ale także trwała na lata. Właśnie dlatego bardzo duże znaczenie ma w tym przypadku jakość jej wykonania. Jak wybrać najpiękniejsze i najtrwalsze obrączki na ślub? Gdzie warto zakupić obrączki ślubne?

Jakie obrączki ślubne wybrać?

W salonach jubilerskich na narzeczonych czeka obecnie szeroka gama obrączek ślubnych do wyboru. Wśród nich można znaleźć zarówno ponadczasową klasykę, jak i niebanalne, modne teraz wzory, na przykład z efektownym grawerowaniem lub w nietypowym kolorze.

Najczęściej pary decydują się na obrączki klasyczne. Pod uwagę trzeba wziąć wtedy rodzaj kruszcu, z którego są wykonane, ich wykończenie, a także dodatkowe elementy dekoracyjne. Kobiety często decydują się na zakup obrączki z oczkiem, natomiast mężczyźni na prostą obrączkę bez żadnych dodatkowych ozdobników.

Trwale obrączki ślubne – na co zwrócić uwagę?

Obrączki ślubne zwykle noszone są na dłoniach przez cały czas od momentu zaślubin. Mają symbolizować wtedy nierozerwalność miłości i stanowić swoistego rodzaju symbol, że jest się osobą w związku małżeńskim.

Wobec tego obrączki, które każdego dnia narażone są na szereg niszczących czynników, powinny być również bardzo trwałe.

Najczęściej wtedy, gdy obrączki kupuje się jako złote, zaleca się wybranie tych o próbie 585 lub też o jeszcze niższej próbie 333. Próba oznacza w tym przypadku ilość złota znajdującą się w stopie, czyli odpowiednio 58,5% oraz 33,3%. Złoto jest metalem dość łatwo podatnym na zarysowania, stąd też niższa próba jest jeszcze lepsza i pozwala na wydłużenie żywotności biżuterii.

Warto też pamiętać o tym, że z czasem wszelkiego rodzaju wzory widoczne na biżuterii mogą ulec zatarciu, dlatego też biżuteria z efektowną fakturą po paru latach może nie wyglądać już tak atrakcyjnie. Podobnie jest z rodowaniem biżuterii z białego złota – warstwa rodu również po jakimś czasie ulega starciu, dlatego biżuteria nie błyszczy już tak efektownie.

Obrączki ślubne – ile powinny kosztować?

Ceny obrączek ślubnych są bardzo zróżnicowane, więc bardzo często pojawia się pytanie, ile tak naprawdę powinny one kosztować.

Koszt zakupu obrączek ślubnych jest związany w szczególności z rodzajem kruszcu oraz innymi materiałami wykorzystanymi do ich produkcji. Zatem obrączki złote będą droższe od tych srebrnych, natomiast najwięcej trzeba będzie zapłacić za te wykonane z platyny.

Duże znaczenie ma również samo miejsce zakupu obrączek ślubnych. Zazwyczaj w dużych, popularnych sieciach jubilerskich za biżuterię o takich samych parametrach – rodzaju kruszcu oraz kamienia – płaci się więcej w porównaniu do mniejszych salonów, które nie mają aż tak rozpoznawalnej marki.

Gdzie kupić obrączki ślubne w Krakowie?

 

W działających w mieście salonach można zakupić biżuterię wyróżniającą się klasycznym, uniwersalnym wyglądem, ale także można zdecydować się na niespotykane nigdzie indziej wzory.

 

Warto zwrócić uwagę nie tylko na propozycje, które czekają w najpopularniejszych obecnie salonach jubilerskich, lecz też na te, które przygotowały pracownie, gdzie można znaleźć wiele niebanalnych wzorów w znacznie niższych cenach.

 

Dodaj komentarz