Tynki z agregatu. Czym jest tynkowanie maszynowe?

Tynki z agregatu. Czym jest tynkowanie maszynowe?

Tynkowanie polega na nałożeniu tynków na powierzchnie w celu zabezpieczenia ich przed wpływem czynników zewnętrznych. Teraz tynkowanie może być wykonane nie tylko ręcznie, ale także z użyciem odpowiednich urządzeń – agregatów tynkarskich. Na czym polega tynkowanie maszynowe agregatem?

Jak działa agregat tynkarski?

Agregaty tynkarskie to urządzenia, które umożliwiają wykonanie tynków nakładanych maszynowo na powierzchnie jak ściany, sufity.

Agregat jest wyposażony w pojemnik, w którym umieszcza się mieszankę, a następnie dodaje się do niej wodę w odpowiednich proporcjach, by przygotować zaprawę tynkarską. Potem zaprawa nakładana jest na podłożę z użyciem pistoletu, do którego doprowadzana jest ona wężem.

Urządzenia jak agregaty tynkarskie są oferowane w wielu wariantach. Mogą być one także podłączane do silosów, aby pobierać suchą mieszankę bezpośrednio z nich.

Tynki maszynowe – rodzaje

Za pomocą agregatów tynkarskich można przygotować różne rodzaje tynków maszynowych. Zaliczają się do nich między innymi tynki gipsowe, wapienne, cementowo-wapienne, akrylowe, w tym tynki elewacyjne.

Ponadto agregaty tynkarskie mogą być zastosowane do przygotowywania innych typów materiałów, na przykład jak zaprawy klejowe, cement, wylewki samopoziomujące oraz anhydrytowe, zaprawy do murowania, zbrojenia. To powoduje, że mają one bardzo szerokie zastosowanie i mogą być używane nie tylko w tynkowaniu.

Zalety tynków z agregatu

Tynki maszynowe wyróżniają się wieloma korzyściami, dlatego dzisiaj wykorzystywane są one coraz częściej. Do najważniejszych zalet tynków tego typu zaliczają się:

  1. Wysoka jakość – tynki maszynowe charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami pod kątem swojej wytrzymałości, estetyki. Powstają one z mieszanek o tych samych proporcjach, co przekłada się na ich powtarzalną jakość w porównaniu do tynków przygotowywanych w betoniarce.
  2. Szybkość prac – ekipa wykorzystująca agregat tynkarski może wykonać niezbędne prace tynkarskie nawet kilkukrotnie szybciej w porównaniu z tradycyjną techniką nakładania tynków. Otynkowanie całego domu jednorodzinnego o średnim metrażu to zwykle około 2 tygodni.
  3. Przystępne ceny – wykonanie tynków maszynowych nie jest związane z wysokim kosztem. Wprawdzie mieszanki tynkarskie są droższe, jednak można zaoszczędzić na kosztach robocizny.

Kiedy warto zdecydować się na tynkowanie maszynowe?

Tynkowanie maszynowe, do którego wykorzystuje się agregaty tynkarskie, ma bardzo szerokie zastosowanie i pozwala ono na wykonanie szybkich prac tynkarskich w wielu miejscach, gdzie konieczne jest wykończenie ścian, sufitów.

Za pomocą agregatu tynkarskiego można otynkować dom jednorodzinny, budynek wielorodzinny, biurowiec, zakład przemysłowy. Ponadto agregaty tynkarskie są także używane w innych celach, by przygotować mieszanki, co przekłada się na ich wszechstronne zastosowanie na placu budowy.

Z ofertami ekip budowlano-wykończeniowych wykonujących usługi tynkowania maszynowego można zapoznać się już teraz w internecie i natychmiast zarezerwować usługę.

Dodaj komentarz