Gdzie kupić tani alkohol na imprezę weselną?

Gdzie kupić tani alkohol na imprezę weselną?

Wesele zbliża się wielkimi krokami, a wy nie macie jeszcze zakupionego alkoholu? To najwyższy czas, aby złożyć swoje zamówienie. Gdzie kupić tani alkohol na wesele? Sprawdź!

Jakie alkohole na wesele będą najlepsze?

Kiedyś na weselnych stołach królowała wódka. Teraz jednak coraz większym powodzeniem cieszą się inne trunki. Właśnie dlatego podczas przyjęć weselnych coraz częściej można także napić się wina, whisky czy piwa.

Dobierając alkohole na wesele, warto zatem zadbać o różnorodność, ponieważ to dzięki niej będzie można spełnić wszystkie oczekiwania gości i zapewnić im dobrą zabawę podczas całego przyjęcia.

Oczywiście, warto pamiętać o dobrej jakości trunkach, aby dzięki temu goście mogli zasmakować w tym, co lubią. Nie trzeba jednak wydawać na nie sporej sumy – wtedy najlepsza będzie tania hurtownia alkoholi, która będzie mogła zaoferować alkohole bez przepłacania.

Wódka na wesele – czysta czy smakowa?

Najczęściej zamawianym trunkiem na wesele jest wódka. Kiedyś głównie była to wódka czysta, ale obecnie coraz częściej wybierane są także wódki smakowe.

Czysta wódka może być pita bez żadnych dodatków, natomiast można też wykorzystać ją do przyrządzenia drinków. Z kolei wódki smakowe ze względu na większą zawartość cukrów oraz atrakcyjny smak i zapach są najczęściej pite bez uzupełniania ich o dodatki

Producenci wódek smakowych mogą zaoferować je w wielu ciekawych smakach do wyboru, na przykład jako cytrynowe, grejpfrutowe, wiśniowe, orzechowe, mirabelkowe, pigwowe.

Najlepiej zatem zdecydować się na część wódek czystych i część smakowych, aby goście mogli samodzielnie wybrać dla siebie takie trunki, które będą odpowiadały ich gustowi w pełni.

Tani alkohol na wesele – gdzie go kupić?

Obecnie najczęściej alkohole weselne są zamawiane bezpośrednio w hurtowniach. Wówczas tania hurtownia alkoholi będzie mogła zapewnić dostęp do pełnej gamy trunków w niskich cenach.

Czy warto kupować alkohole w dyskontach lub w marketach? Tam także są one dostępne, lecz zwykle w mniej atrakcyjnych cenach niż w hurtowniach. Ponadto ograniczona liczba butelek powoduje, że zakupy trzeba zrobić na ogół parę razy.

Warto też wskazać, że tania hurtownia alkoholi może zaoferować znacznie szerszą gamę alkoholi od wielu producentów w porównaniu z innymi sklepami. Można zatem zakupić w niej nie tylko wódki, ale również alkohole jak wino, piwo, whisky, gin, ajerkoniaki, nalewki, aby wspomnieć tylko o paru propozycjach.

Ile alkoholu na wesele kupić?

Odpowiednio dobrana ilość alkoholu na wesele jest bardzo ważna. Ile butelek wódki oraz innych typów alkoholi zakupić?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, jak dużo alkoholu na wesele będzie potrzebne, ponieważ wszystko zależne jest od gości, rodzaju trunków, czasu trwania przyjęcia i szeregu innych czynników.

Zazwyczaj rekomenduje się zakupienie 0,5 litra butelki wódki na jednego gości, nie wliczając w to dzieci i młodzieży. Można także zredukować tę ilość wtedy, gdy podczas wesela będą dostępne również inne alkohole, na przykład jak wino czy whisky.

Jak zaoszczędzić na alkoholu weselnym?

Aby zapłacić za alkohol na wesele jeszcze mniej, potrzeba będzie dobra i tania hurtownia alkoholi. Warto zatem porównać ze sobą oferty w paru hurtowniach, ponieważ zdarza się, że różnice są znaczne, a oszczędności mogą wynieść nawet kilkaset złotych na tym samym zestawie trunków.

Warto także pytać o promocje i o rabaty, ponieważ dzięki nim można również zredukować koszty zakupu alkoholu weselnego.

Wiele hurtowni umożliwia także odebranie od klientów alkoholi, które nie zostały zużyte. Wtedy również można odzyskać część włożonych w nie pieniędzy.

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. My mieliśmy 70 osób w tym 10 osób niepełnoletnich. Mieliśmy wino i drink bar wiec wódki poszło ledwo 20 butelek, w drink barze tez nie zeszło wszystko a nie mieliśmy wielkich ilości. Myśle ze to zależy od tego ile osób faktycznie pije.

    Ogólnie liczyliśmy w ten sposob:
    0,5 na głowę gorzałki nawet jak gość jest w ciąży lub jest dzieckiem, 0,2 wina + 10% ewentualne bramy, podziękowania i zabawy.

Dodaj komentarz