Zajęcia na trampolinach dla dzieci – zobacz, dlaczego warto je wybrać!

Zajęcia na trampolinach dla dzieci – zobacz, dlaczego warto je wybrać!

Poszukujesz ciekawego pomysłu na aktywność fizyczną dla swojej pociechy? Pomyśl o zapisaniu jej na zajęcia do parku trampolin!

Parki trampolin są dzisiaj prawdziwym hitem wśród najmłodszych. To właśnie tam można poświęcić czas na radosne skakanie i korzystać również z wielu innych atrakcji. Wiele parków prowadzi również zajęcia dla dzieci, które odbywają się pod okiem doświadczonych instruktorów.

Zajęcia na trampolinach dla dzieci – dlaczego warto?

Wiele dzieci ma trudności z podjęciem aktywności fizycznej. Właśnie dlatego zadaniem rodzica jest wtedy wybranie dla niego takiej formy ruchu, która będzie dla niego odpowiednia.

Gdy piłka nożna, pływanie czy też taniec nie wzbudzają zainteresowania w dziecku, warto poszukać ciekawych zajęć właśnie w parkach trampolin. Odbywające się tam ciekawe zajęcia dla dzieci zapewniają mnóstwo dobrej zabawy i jednocześnie dbają o zdrowie. To zatem sposób na zachęcanie do ruszenia się z domu nawet największego leniucha.

Podczas zajęć na trampolinach dzieci mogą spędzać swój czas na różne sposoby – nie tylko na skakaniu, ale również na korzystaniu z innych form ruchu. Nowoczesne parki trampolin mogą zapewnić dostęp do wielu atrakcji, na przykład do specjalnych torów przeszkód czy też do ścianek wspinaczkowych.

Oczywiście, zajęcia sportowe tego typu niosą za sobą wiele korzyści dla zdrowia. Nie tylko angażują różne mięśnie, ale również wspomagają zrzucanie nadmiaru kilogramów. Wobec tego mogą być one kapitalnym pomysłem dla tych dzieci, które mają nadwagę lub otyłość.

Zajęcia odbywają się pod okiem doświadczonych instruktorów, więc można mieć pewność, że maluch będzie pod dobrą opieką.

Rodzaje zajęć na trampolinach dla dzieci

Podstawowe, klasyczne zajęcia odbywające się na trampolinach to te, które polegają na skakaniu. Maluchy wykonują wtedy treningi zgodnie z zaleceniami instruktora, powtarzając za nim różne figury. Dzięki temu, że ruch odbywa się na trampolinach, zajęcia te są jeszcze ciekawsze i szybko się nie nudzą.

Warto też wskazać, że zajęcia dla dzieci mogą również odbywać się na inne sposoby z wykorzystaniem trampolin oraz dostępnego w parku wyposażenia.

Bardzo popularne są zajęcia jak parkour czy tricking, które polegają na efektywnym pokonywaniu przeszkód oraz na poruszaniu się z wykorzystaniem różnych figur akrobatycznych. Park trampolin jest kapitalnym miejscem, aby skorzystać z takich zajęć, ponieważ dostępne w nim wyposażenie pozwala na bezpieczne zdobywanie potrzebnych umiejętności.

Również świetnym wyborem mogą być zajęcia akrobatyki, które skoncentrowane są na nauce wykonywania wielu figur akrobatycznych, na przykład jak salta czy skoki. Również są one bardzo popularne wśród dzieci.

Czy w Warszawie dostępne są zajęcia na trampolinach?

Gdy chodzi o zajęcia dla dzieci Warszawa może obecnie zaoferować dostęp do wielu ciekawych aktywności dla maluchów.

Warszawa dla dzieci przygotowała wiele ciekawych propozycji, w tym także są to zajęcia odbywające się na trampolinach. Można nie tylko skorzystać z zajęć klasycznych – polegających na samym skakaniu, ale również innych zajęć rozwijających umiejętności popularne wśród maluchów, na przykład jak akrobatyka, parkour czy tricking.

Rodzicom zainteresowanym takimi zajęciami dla dzieci Warszawa daje dostęp do parku trampolin airo.fun, który przygotował specjalne propozycje dla najmłodszych. Z dokładną ofertą parku można zapoznać się pod jego adresem: https://airo.fun/park-trampolin/zajecia-sportowe-dla-dzieci.

Ile kosztują zajęcia w parku trampolin?

Gdy chodzi o zajęcia dla dzieci odbywające się w parkach trampolin, ich ceny wcale nie są bardzo wysokie. Zwykle trzeba liczyć się z kosztem od około 30 do 40 złotych za jedno spotkanie, które odbywa się raz albo dwa razy w tygodniu.

Wiele parków trampolin zaprasza również na zajęcia testowe, podczas których można zobaczyć, jak wygląda nauka i potem zdecydować się na zapis.

Więcej informacji o aktualnych ofertach zajęć dla dzieci prowadzonych przez parki trampolin można znaleźć na ich witrynach. Tam publikowane są również aktualne cenniki i można skorzystać z formularzy do zarejestrowania się na zajęcia.

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. Greta

    Zastanawiałam się nad kupieniem trapoliny dla swojego dziecka – ogrodowej. Ale postanowiłam odpuścić sobie ten zakup. Trampoliny w marketach nie są dobrej jakości i dziecko może coś sobie uszkodzić.

    Za to chodzę z córką na trampoliny do miejsc takich jak to opisane powyżej. Wiem, ze będzie pod opieką doświadczonej kadry, poza tym wszystko jest dopasowane do warunków dzieci. Jak również bezpieczne.

Dodaj komentarz