Treningi EMS – komu pomogą? Zobacz wskazania i efekty
fit woman exercise on electro muscular machine

Treningi EMS – komu pomogą? Zobacz wskazania i efekty

Za pomocą treningów uzupełnionych o elektrostymulację mięśniową można osiągnąć jeszcze lepsze efekty niż w trakcie zwykłego ruchu. Zobacz, czym są bardzo popularne obecnie treningi EMS i dla kogo są one rekomendowane!

O treningach EMS – co to jest?

Treningi elektrostymulacji mięśniowej, inaczej EMS, czyli Electric Muscle Stimulation są przeznaczone dla osób, które chciałyby osiągnąć jeszcze lepsze wyniki.

Electric Muscle Stimulation to procedura, która polega na poddaniu tkanki mięśniowej działaniu impulsów elektrycznych. Impulsy powodują, że mięśnie kurczą się i rozkurczają znacznie efektywniej, co również umożliwia uzyskanie oczekiwanych efektów treningowych jeszcze szybciej.

Do wykonania treningu EMS stosuje się rodzaj specjalnych urządzeń. W profesjonalnych punktach prowadzących takie treningi można spotkać urządzenia stacjonarne, które umożliwiają również prezentację wykonywanych ćwiczeń.

Treningi te odbywają się też pod okiem trenera personalnego, co powoduje, że dobierane są one indywidualnie w zależności od potrzeb i założonych celów. Dzięki temu efekty mogą być o wiele lepsze niż przy ćwiczeniu samodzielnie bez takiego wsparcia!

Jak wyglądają treningi połączone z elektrostymulacją mięśni?

Treningi elektrostymulacji mięśniowej wykorzystują specjalny rodzaj urządzeń, jak wspomniano wcześniej. Są połączone za pomocą okablowania z kamizelką albo kombinezonem do ćwiczeń EMS, które wyposażone są w elektrody przekazujące do mięśni impulsy elektryczne.

Zanim jednak rozpocznie się wykonywanie ćwiczeń, trener personalny wykonuje wywiad z klientem. Na jego podstawie i na podstawie wykonanych wcześniej pomiarów, może on dobrać odpowiednie zestaw ćwiczeniowy, który będzie dawał najlepsze efekty.

Następnie, gdy trener personalny dobierze odpowiedni rodzaj ćwiczeń, klient zakłada ubranie do treningu oraz może rozpocząć wykonywanie ćwiczeń. Są one prowadzone jako ćwiczenia niewymagające specjalnej kondycji oraz umiejętności, dlatego przeznaczone są one również dla osób początkujących.

Standardowy trening EMS nie trwa długo – jest to jedynie 20 minut, ale warto zaznaczyć, że w tak krótkim czasie można osiągnąć efekty porównywalne z pobytem na siłowni nawet przez 2-3 godziny!

Osoby zainteresowane treningami EMS mogą uzyskać więcej informacji na ich temat na stronie internetowej ośrodka In Time, który ma duże doświadczenie w organizowaniu takich treningów: https://www.intime.pl/trening-ems-warszawa/.

Dla kogo rekomenduje się treningi EMS?

Tego typu treningi mają tak naprawdę uniwersalne przeznaczenie i może skorzystać z nich każdy – sportowiec, osoba amatorsko uprawiająca sporty, ktoś zupełnie początkujący, kto chce zadbać o swoje zdrowie i kondycję.

Tego typu treningi są również polecane dla osób z różnymi celami, na przykład wtedy, gdy zamierza się:

  • zrzucić niepotrzebne kilogramy
  • nadać sylwetce lepszy wygląd
  • zredukować bóle pleców
  • zmniejszyć obrzęki
  • poprawić rysunek mięśni
  • zwiększyć siłę
  • poprawić kondycję
  • uzyskać lepsze efekty podczas rehabilitacji

Dzięki odpowiednio dobranym treningom można wtedy uzyskać bardzo dobre wyniki, dlatego też uzyskanie powyższych celów jest szybsze i skuteczniejsze niż przy użyciu zwykłych ćwiczeń.

Jakie są ceny treningów EMS?

Koszty związane z treningami EMS są wyższe niż w przypadku standardowych karnetów na siłownię lub zajęć w klubie fitness. Z drugiej strony mogą one pomóc w uzyskaniu jeszcze lepszych efektów, a także oszczędzają czas, dlatego polecane są dla osób, które nie mają go zbyt wiele.

Najczęściej jedna sesja treningowa jest wydatkiem od 150 do 200 złotych, gdy natomiast wykupi się większą liczbę treningów od razu, wtedy ceny mogą być niższe.

 

 

 

Dodaj komentarz