Meble do recepcji – połącz funkcjonalność z elegancją

Meble do recepcji – połącz funkcjonalność z elegancją

Recepcja to miejsce, w którym klient zazwyczaj po raz pierwszy styka się z firmą. Z tego powodu warto zadbać wtedy o pierwsze wrażenie. Jak je wywrzeć? Wybierając odpowiednie meble recepcyjne! Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając meble do recepcji hotelu, gabinetu medycznego czy salonu kosmetycznego.

Czym powinny cechować się dobre meble recepcyjne?

Meble recepcyjne to ogólna nazwa mebli, które stosowane są w recepcji. Do tej kategorii można zaliczyć między innymi ladę recepcyjną, krzesło dla recepcjonisty, meble do przechowywania czy meble wypoczynkowe, które przeznaczone są dla klientów.

Najczęściej jednak meble do recepcji utożsamiane są z ladą recepcyjną, przy której klient może załatwić różne sprawy – zgłosić się na wizytę, umówić się na nią czy zapłacić za usługę. Wobec tego odpowiednia lada recepcyjna powinna tworzyć praktyczne, funkcjonalne miejsce, w którym można prowadzić obsługę. Powinna ona zatem zapewniać zarówno komfort dla recepcjonisty, jak i dla klientów.

Lada do recepcji – co wybrać?

Wybierając odpowiednią ladę do recepcji, warto wziąć wtedy pod uwagę kilka kluczowych kwestii:

Wymiar recepcji

W niektórych firmach recepcja znajduje się w dużym holu, natomiast w innych w ciasnym korytarzu. Właśnie dlatego duże znaczenie przy wyborze właściwych mebli będzie miało samo pomieszczenie, w którym mają się one znaleźć.

Sposób obsługi klienta

Najczęściej w recepcjach klient obsługiwany jest na stojąco, natomiast recepcjonista może siedzieć lub stać. Można jednak zdecydować się także na taką recepcję, która umożliwia obsługę klienta siedzącego – wtedy musi mieć ona odpowiednio niższy blat.

Kształt lady recepcyjnej

Kształt tego mebla powinno się dopasować do wnętrza. W niektórych pomieszczeniach świetnie sprawdzają się półokrągłe lady recepcyjne, natomiast w innych recepcje narożne.

Styl recepcji

Duże znaczenie ma także styl aranżacji recepcji. Wnętrze może być urządzone w stylu klasycznym lub nowoczesnym. Klasyczne meble do recepcji wykonuje się najczęściej z naturalnego drewna, które może być także efektownie zdobione, na przykład frezowane w misterne wzory. Nowoczesne lady recepcyjne zwykle wykonane są z płyt meblowych na wysoki połysk, szkła, metalu.

Przestrzeń dla recepcjonisty

Wybierając meble do recepcji, warto też uwzględnić wymagania związane z pracą w recepcji. Duża przestrzeń, wygodne półki, szuflady, odpowiednio położony blat, przestrzeń na komputer, drukarkę, oświetlenie oraz inne sprzęty – dzięki temu praca w recepcji będzie komfortowa.

Gotowa czy na wymiar?

Obecnie meble do recepcji można zakupić zarówno jako gotowe, jak i zamówić je na wymiar. Na co warto się zdecydować?

Pierwsza opcja będzie najlepsza wtedy, gdy liczy się niska cena. Meble gotowe można kupić najtaniej, jednak przekłada się to też na ich mniejszą wytrzymałość, dlatego z czasem mogą przestać wyglądać atrakcyjnie. Dodatkowo nie zawsze można dopasować je do wnętrza.

Alternatywa to meble recepcyjne na wymiar, które może wykonać specjalistyczny zakład stolarski zajmujący się produkcją lad. Wówczas meble do recepcji mogą być wykonane specjalnie na zlecenie i uwzględniać wszystkie wymagania klienta oraz dostępne miejsce w recepcji.

Dodaj komentarz