Skoki ze spadochronem dla początkujących? Zapisz się na tandem!

Skoki ze spadochronem dla początkujących? Zapisz się na tandem!

Zwykle skoki spadochronowe kojarzymy z koniecznością posiadania specjalnych uprawnień do ich prowadzenia. Nie są one jednak konieczne wtedy, gdy zdecydujemy się na skoki w tandemie!

Na czym polegają tandemowe skoki spadochronowe?

Aktualnie coraz więcej osób korzysta ze skoków spadochronowych w tandemie. To bardzo atrakcyjna propozycja dla każdego, kto jest spragniony wrażeń towarzyszących skokom w przestworza.

Tandemowe skoki ze spadochronem odbywają się wspólnie z instruktorem, co oznacza, że nie wymagają one posiadania żadnego specjalnego przygotowania. Wtedy do skoku wykorzystuje się specjalne wyposażenie, do którego zaliczają się uprząż tandemowa oraz spadochron tandemowy dla dwóch osób jednocześnie.

Takie skoki spadochronowe bywają nazywane też zapoznawczymi, ponieważ dzięki nim można zapoznać się bliżej ze spadochronem i samymi skokami, ale nie trzeba uczestniczyć w tym celu w długich i kosztownych szkoleniach. Są one z tego powodu świetnym pomysłem na rozrywkę i również unikatowym podarunkiem!

Czy skoki spadochronowe w tandemie są bezpieczne?

Skoki spadochronowe organizowane przez doświadczone ośrodki spadochroniarskie są bezpieczne. Do ich prowadzenia wykorzystuje się specjalistyczne zaplecze, które jest odpowiednio przygotowywane przed skokiem.

Podstawą są uprząż tandemowa, której przeznaczeniem jest połączenie ze sobą pasażera wraz z instruktorem lotu. Używane podczas lotu spadochrony mają właściwą konstrukcję, by unieść dwie osoby. Są one również wyposażone w spadochron dodatkowy oraz w automat, który otwiera spadochron automatycznie.

Kto może brać udział w skokach spadochronowych w tandemie?

Tandemowe skoki spadochronowe to doskonały wybór dla każdej osoby, która chciałaby przeżyć niesamowitą przygodę. Nie wymagają one żadnego przygotowania i dzięki temu można skorzystać z nich bez trudności, gdy spełni się podstawowe warunki.

Skoki te mogą być prowadzone przez osoby dorosłe oraz niepełnoletnie – za zgodą rodzica albo opiekuna.

Do skoków w tandemie nie ma potrzeby posiadania specjalnej kondycji, jednak przeciwwskazaniem do takiej rozrywki może być stan zdrowia. Nie powinny z nich korzystać osoby, które mają poważne choroby układu krążeniowego i oddechowego, epilepsję, łamliwość kości, niestabilność kręgosłupa.

Jak odbywa się skok spadochronowy w tandemie?

Skoki spadochronowe tego typu wymagają wcześniejszego zapisania się na dogodny termin. Zwykle odbywają się one w weekendy, gdy aura jest odpowiednia. Może więc zdarzyć się, że z powodu niesprzyjającej pogody wcześniej umówiony skok będzie musiał być przełożony.

Po przyjechaniu na miejsce, gdzie organizowane są skoki, uczestnik bierze udział w przeszkoleniu, w trakcie którego prezentowane są najważniejsze zasady bezpieczeństwa i przebieg skoku. Dostaje również wyposażenie, w tym gogle, kombinezon.

Następnie, po wstępnych przygotowaniach, uczestnicy skoku, którzy byli zapisani na daną godzinę, mogą wsiąść do samolotu, który wynosi ich na odpowiednią wysokość. Na ogół skoki odbywają się z 3-4 tysięcy metrów nad ziemią.

Bezpośrednio po wyskoku instruktor nie otwiera jeszcze spadochronu – wtedy można doświadczyć lotu bez ograniczeń z prędkością dochodzącą nawet do 200 km/h. Dopiero po określonym czasie – 30-60 sekund zależnie od wysokości, otwiera się spadochron.

Lądowanie przy skoku spadochronowym w tandemie nie jest ryzykowne, więc nie ma obaw o urazy.

Wiele ośrodków oferuje również za opłatą usługę polegającą na rejestrowaniu skoku spadochronowego. Dzięki niej można otrzymać niesamowitą pamiątkę!

 

Dodaj komentarz